Sıkça Sorulan Sorular

SRC Belgesi Gerekli Evraklar
SRC Belgesi alacak sürücülerin ilk olarak İstanbul, Ataşehir‘de bulunan SRC Kursumuza kayıt olmaları için bazı evrakları onlardan talep etmekteyiz. SRC 1 Belgesi, SRC 2 Belgesi, SRC 3 Belgesi ve SRC 4 Belgesi için de istenilen Gerekli Evrak listesi herhangi bir değişiklik göstermemekte ve hepsi için aşağıdaki Gerekli Belgeleri tamamlamanız gerekmektedir; Nüfus Cüzdanı ve Ehliyet Fotokopisi 2 Adet Biyometrik Fotoğraf Diploma Fotokopisi Sabıka Kaydı (e-Devlet) – sabıka kaydınızı E-Devlet sistemi üzerinden SRC Kursumuzda da temin edebiliriz. SRC Belgelerinden hangisine kayıt olacaksanız bu Gerekli Belgeleri yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.
Sınavsız SRC Belgesi için istenilen Gerekli Evraklar;
Dilekçe Ehliyet Fotokopisi (25 Şubat 2003 den önce alınmış B, C, D, E sınıfı sürücü belgesi olması gereklidir.) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi SSK Hizmet Dökümü (B sınıfı sürücü belgesine sahip kişilerin 25 Şubat 2003 tarihinden önce en az 90 gün süreyle çalıştığını gösteren sigorta belgesi) 2 Adet Biyometrik Fotoğraf SRC Belgesini almanın en hızlı yöntemi de Sınavsız SRC ile sınava girmeden istediğiniz; Sınavsız SRC 1 Belgesi, Sınavsız SRC 2 Belgesi, Sınavsız SRC 3 Belgesi, Sınavsız SRC 4 Belgesi ve Sınavsız SRC 5 Belgesi alabilirsiniz.
SRC Belgesi Alma Süreci
SRC Belgelerinden herhangi birine başvuru yapan sürücüler SRC Eğitimlerine tabi tutulurlar. Eğitimlerini tamamlayan SRC Adayları sınava tabi tutulurlar. SRC Sınavında toplamda 40 soru sorulmakta ve en az 70 puan alan adaylar başarılı sayılırlar. Sınıf eşliğinde uygulama sınavı yapılır ve sizlerden belirtilen sorulara cevap vermeniz beklenmektedir. Prosedür gereği uygulama sınavları için tek tek olarak çağrılır ve yetkilinin soracağı en az 1 veya 3 soruya doğru cevaplar vermeniz durumunda SRC Sınavından başarılı sayılırsınız.
SRC Belgesi Sınav Tarihleri
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen SRC, ODY ve ÜDY sınavları 1 Ocak 2017 itibariyle Milli Eğitim Bakanlığına devredilmiştir. SRC Belgesi Sınav Tarihleri önceden Ulaştırma Bakanlığı tarafından düzenleniyordu. Yeni sistemde yani 01.01.2017 tarihinden itibaren SRC Sınavlarını Milli Eğitim Bakanlığı yapmaktadır. Sadece SRC Sınavlarını değil aynı zamanda ODY Sınavları ve ÜDY Sınavları da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. SRC Sınavı, ODY Sınavı ve ÜDY Sınavı tarihleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmektedir.
SRC Belgesi Dersleri
SRC Belgesi Dersleri, SRC Belgesi alacak sürücülerin eğitim alırken hangi konulardan sorumlu olduğunu bilmesi gerekmektedir. SRC Belgesi Sınavına girerken hangi SRC Belgesi Derslerinden sorumlu olduklarını göstermek için bir kaç özet konu hazırladık. SRC Belgesi Dersleri ile başarılı olmak için kursumuzda sizlere daha kaliteli ve modern sınıflarda eğitim verilmektedir. SRC Kursuna gelmeden başarılı olmanız zor olacaktır. SRC Belgesi Ders Saatleri tablomuzdan hangi SRC Dersini kaç saat almanız gerekir, tüm detayları öğrenebilirsiniz.
SRC Belgesi Sınav Sonucu Sorgulama
SRC Belgesi Sınav Sonucu Sorgulama bilgisini E-Devlet sistemi üzerinden rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Girmiş olduğunuz SRC Sınav Tarihini seçerek E-Devlet üzerinden sorgulama yapabilmektesiniz. Detaylı bilgi ve ayrıntı için bizleri arayabilirsiniz.
gdpr-image
Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu web sitesini kullanarak, Gizlilik Sözleşmesi.
Devamını Oku
Size nasıl yardımcı olabiliriz